Staff as at October 2022

Patricia Rodrigues                  Principal

Mike Jenzen                           Deputy Principal

Brad Krokosz                          Head of Secondary

Stuart Learmonth                    Head of Primary

Erica Captain                          Business Manager

Noel Oakey                             Chaplain

Imogen Lister                    Year 7 Coordinator

Ross Greeff                           Year 8 Coordinator

Tristan Campbell                   Year 9 Coordinator

Robert Andersson                 Year 10 Coordinator and Learning Area Coordinator - Science

Ben Freel                                Year 11 Coordinator

Ken Sullivan                            Year 12 Coordinator

Tahnee West                          Learning Area Coordinator- English

Sean Walker                          Learning Area Coordinator - Mathematics

James Bristow                        Learning Area Coordinator – Physical Education and Sport

Jocelyn Pugliese                    Learning Area Coordinator - The Arts and Technology

Kim Barlow                             Coordinator – Music

Hayley Higgs                          Primary Curriculum Coordinator and Year 2 Teacher

Robert Taylor                          Primary Pastoral Care Coordinator and Year 5 Teacher

Elizabeth Vos                          ELC (PreK - Yr 1) Coordinator and Primary DOTT Teacher

Alisha Sah                                School Social Worker

Karen Parry                             Art Teacher

Skye Riseley                            Art Teacher

Judith Stringer                      Careers and Vocational Education Teacher

Taryn Culverhouse                 English Teacher

Jordan Jones                        English Teacher

Simone Tolhurst                     English Teacher

Gillian Hills                              Hospitality Teacher

Melissa Christmass                Humanities and Social Science Teacher

Alex Kelly                                Humanities and Social Science Teacher

Daniel Jenkin                          Humanities and Social Science Teacher

Craig Hilton                         Digital Technologies Teacher

Angela Gileno                        Inclusive Education Teacher

Joshua Garrett                        Mathematics Teacher

Chris Thompson                   Mathematics Teacher

Robert Furzer                         PE Teacher

Maya Stawski                          PE Teacher

Gabrielle O'Sullivan                PE Teacher

Claire Blyth                             Science Teacher

Mark Couzens                        Science Teacher

Darren Snashall                      Science Teacher

Karen Johnson                        Science and Mathematics Teacher

Anton Ferreira                         Woodwork Teacher

Giselle Birmingham               Year 6 Teacher

Vanessa Balla                         Year 6 Teacher

Tanya Van Den Dries              Year 5 Teacher

Gavin Fitton                          Year 4 Teacher

Fiona Mader                           Year 4 Teacher

Tabitha Dennis                       Year 3 Teacher

Peter Taylor                         Year 3 Teacher

Debbie Bull                              Year 2 Teacher

Lynette Carnaby                      Year 1 Teacher

Aileen De Aguiar                      Year 1 Teacher

Kahli Bedford                          Pre-primary Teacher

Shaunee Parmenter                   Pre-primary Teacher

Elizabeth Fuller                     Kindergarten Teacher

Sharon Cox                           PreK / Kindergarten Teacher

Emma Cannon                   PreK Teacher

Stacey Cavill                               Physical Education

Tersia Kuppusamy                        Primary DOTT Teacher

Lee Sieracki                          Primary Italian Cultural Studies Teacher

Lucian Watkins                       Primary Music Teacher

Tami Bamkin                           Education Assistant

Jodie Brown                            Education Assistant

Kerry Brown                              Education Assistant

Alaina Crosbie                         Education Assistant

Lisa Evans                                Education Assistant

Bindi Fullwood                        Education Assistant

Claudia Greeff                         Education Assistant

Sarina Johnstone                  Education Assistant

Jennifer Joslin                         Education Assistant

Rebecca Kelly                         Education Assistant

Karen Leahy                           Education Assistant

Helen Lightfoot                       Education Assistant

Melissa Ward                           Education Assistant

Jan Gallatly                             Laboratory Assistant

Rob Blackett                         Property Manager

David Braovich                       Woodwork Assistant Technician

Brandon Botha                       ICT Technician

Jake Bullock                           ICT Technician

Kim Chappell                          Personal Assistant to the Principal

Jacob Curulli                          ICT Manager

Rebecca Bell                         Enrolments and Marketing Officer

Marlene Fernandes Pirihi         Canteen Assistant

Gisela Ferreira                          Reception

Michelle McCay                     Accounts Receivable and Uniforms

Scott Mildwaters                   Grounds Manager

Jill Petley                                 Reception

Amanda Rossiter                    Student Services

Lee Anne Sexton                    Finance Officer

Sam Veenhuizen                   Assistant Business Manager

Tania Wareham                      Executive Secretary

logo-white-horizontal-001.svg

SCHOOL ADDRESS
Cnr Bishop and Soldiers Roads
Mundijong, Western Australia

POSTAL ADDRESS
Locked Bag 1
Mundijong WA 6123

PHONE (+61 8) 9526 5000
FAX (+61 8) 9525 9130
EMAIL school@cgs.wa.edu.au